Bu mesajı düzgün görüntüleyemiyorsanız  tıklayınız

Commat_logo

B-Alert x10 modeli 9 kanal EEG + 1 opsiyonel (EKG, GSR vb.) kanal kaydederken x24 modeli 20 kanal EEG + 4 opsiyonel kanal içerir. Her iki model de sünger elektrotlar ve plastik kafa bandı kullanılarak kolay ve hızlı bir şekilde gönüllüye uygulanabilir.

Ergonomik tasarımı sayesinde birçok farklı koşulda rahatlıkla kullanılabilir. Kask, miğfer, baret gibi koruyucu ekipmanlarla birlikte kullanılabilir.
Ayrıca eş zamanlı olarak frontal korteksten fNIR ölçümü yapılabilir, göz izleme gibi cihazlar kullanılabilir.

B-Alert'in en önemli özelliği yazılımıdır. Hızlı ve otomatik veri temizleme özelliği yanında EEG yorumlama konusunda özel bir eğitimi olmayan araştırmacıların dahi kullanabileceği bir veri görselleştirme kullanır.

Alfa, beta,teta, sigma dalgaları değişimi ile bunların beyindeki bölgesel aktiviteleri ısı haritaları şeklinde gözlenirken. Bilişsel yük, dikkat dağılması, göreve iştirak ve nabız değerleri gerçek zamanlı bir analog skalada gözlenebilir.  

B-Alert ile birlikte çalışan 6 kişiye kadar bireyin brup içerisindeki toplam bilişsel yükü paylaşma oranları gözlenebilir, grup liderinin iş paylaşımı yapması gereken noktalar belirlenebilir ve daha verimli nasıl çalışılabileceği ortaya konabilir.

Mesleğinde deneyimli insanların çalışma esnasında nasıl bir bilişsel durumda oldukları değerlendirilerek tecrübesiz çalışanların daha hızlı bu aşamaya çıkmaları sağlanabilir. Bu konuda yapılmış ilginç bir çalışmaya buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Commat İletişim Ltd.
Çetin Emeç Bulvarı, 1330.Sokak No:6/5 Öveçler / Ankara
Tel: 312 472 74 17
www.commat.com.tr - info@commat.com.tr

Bu mail Commat İletişim Ltd. tarafından bilgilendirme amacıyla gönderilmiştir. 
Bu mesajı almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız: haber listesinden ayrıl
©2017 Tüm hakları saklıdır