Bu mesajı düzgün görüntüleyemiyorsanız  tıklayınız

Commat_logo

Tecrübe ve Bilimsel Altyapı

EthoVision deney hayvanlarının video takip yöntemi ile izlenmesi için en uzun süreden beri kullanılmakta olan ve uluslararası literatürde en çok (2000'in üzerinde) refere edilen yazılımdır. Bizzat hayvan davranışları konusunda çalışan bilim insanları tarafından geliştirilmiştir ve halen yeni özellikler eklenmeye devam edilmektedir.

EthoVision'ın performansı hemen her tür deney yöntemi için gözlemsel veriler ile karşılaştırılarak optimize edilmiş ve bu bulgular uluslararası literatürde yayınlanmıştır.

 

EthoVision Neler Yapabilir

 • Arkadaki zeminden kontrast ya da renk farkı ile ayrılan her türlü görüntüde hareket eden objeleri ayırt edebilir. Bu obje deney hayvanı dışında örneğin kırmızı tişört giyen bir insan ya da sarı bir araba bile olabilir.
 • Aynı anda 100 farklı gözlem alanını analiz edebilir.
 • Aynı gözlem alanındaki 16 farklı deneği ve bunların birbiriyle ilişkisini analiz edebilir.
 • Fare ve sıçanları izlemekle kalmaz burun ve kuyruk ayrımı yapabilir, "grooming", stereotipik hareketler, destekli ve desteksiz ayağa kalkma, zıplama gibi 10 farklı davranışı ayırt edebilir.
 • Gözlem ortamı serbest çizim araçları ile oluşturulur, deneğin görüntüden çıktığı kapalı alanlar dahil her türlü ortam (üst sınır 10,000) tanımlanabilir.
 • Sineğin odada uçuşu ya da balığın akvaryumda yüzmesi gibi 3-boyutta gerçekleşen davranışlar analiz edilebilir.
 • Analizler gerçek zamanlı ya da kaydedilmiş görüntüden yapılabilir.
 • Kullanıcı dostu, sürükle bırak tarzı deney protolü oluşturma yöntemi ile çok karmaşık protokoller dahi uygulanabilir.
 • Aynı şekilde analiz bölümü de kullanımı kolay ama bir o kadar da etkilidir.
 • Analizler deney protokolünde geriye yönelik müdahaleler ile tekrarlanabilir. Örneğin planlama esnasında unutulan bir alan sonradan işaretlenip tekrar analiz yapılabilir.
 • Modüler yapısı sadece ihtiyacınız olan özelliklere göre bütçe ayarlaması yapmanızı sağlar.

Kullanıcı desteği

Commat 15 yılı aşan süredir Noldus'ın Türkiye genel distribütörüdür. Ortaya çıkabilecek her türlü soruna en hızlı çözümü bulmanın yanında EthoVision ile kullanılan standart maze'leri üretmekte, kullanıcının isteği doğrultusunda gerekli modifikasyonları yapmaktadır.

Tüm kullanıcılarımıza akademisyen ve uzman personellerimiz tarafından uygulamalı kullanıcı eğitimi verilmektedir. Gerektiğinde bu eğitimler tekrarlanabilir ya da uzaktan interaktif olarak destek verilebilir.

 

Commat İletişim Ltd.
Çetin Emeç Bulvarı, 1330.Sokak No:6/5 Öveçler / Ankara
Tel: 312 472 74 17
www.commat.com.tr - info@commat.com.tr

Bu mail Commat İletişim Ltd. tarafından bilgilendirme amacıyla gönderilmiştir. 
Bu mesajı almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız: haber listesinden ayrıl
©2017 Tüm hakları saklıdır